English

NEWS

Registrace

Počítadlo

TOPlist

Weblight

www.weblight.cz

Friends of page

Facebook klubu

O MĚ

První setkání a pohled na Johna

Víc než důvod proč

John Mahon už spolupracoval s kapelou EJBAND, když jsem v roce 1998 se stal fanouškem Eltona Johna, a právě tady to začalo. Nevině. Pro perkuse mám slabost ještě mnohem déle, takže stačilo v podstatě jej uslyšet, abych si jej víc všiml. Naprosto mne uchvátil, těžko se to popisuje proč, ale při jeho hře na perkuse se mi tajil dech. Chtěl jsem o tomto umělci vědět víc, ale plně se toto rozvinulo o něco později. 

 

Johnova spolupráce ještě nebyla tak úzká, takže i když mne uchvacovaly útržky, které se ke mne dostávaly, stále ještě to tak trochu šlo mimo mne. Na prvním albu, které jsem od Eltona Johna vlastnil (The Big Picture) ještě John nebyl. Mám dojem, že to bylo El Dorado či prostě nějaký muzikál, který se ke mě dostal díky zahraničním kamarádům. Slyším to jakoby to bylo dnes, ale už nemohu přesně, co to bylo. Jen jsem stál a poslouchal, dokonale znehybněný a rozčarovaný. Skoro jsem neslyšel nic jiného než Johna Mahona. 

 

Od této chvíle jsem se stal jeho skalním fanouškem, zvláštní je, že do dnes nikdo z nás neví, kolik mu je a zda opravdu má děti. Toto se na veřejnost nedostalo. Dnes o něm vím víc a čím víc toho vím, tím víc ho mám raději, za skromnost, laskavost, za to občasné řádění na koncertech, za upřímnost, ale také za to, co pro nás fanoušky dělá. Nemá poštovního asistenta, jak to zvládá je zázrak, prý mu pomáhá "malý pomocník", odpovídá na maily zřídka, ale jen proto, že stále ještě nepobral manýry velkých hvězd a snaží se odepsat sám. 

 

Hodně často také chodím na jeho web. Miluje focení a ze skoro každé cesty má "miliony" fotek, kde je on, když ho někdo vyfotí, ale také to co vyfotí osobně, to pak dá na svůj web. Díky tomuto úžasnému přístupu sice lační fanoušci se moc nemohou kochat fotkami s Johnem, ale zase mohou navštívit mnohá místa, která jej zaujala, např. katedrály, pláže, různá města, nechybí pohledy z letadla při přeletu na turné, fotky ze zákulisí, vše je popsané, jak se to jmenuje, kde to je. Máte pak pocit, že listujete albem nejlepšího kamaráda ne nějaké celebrity a je tím John bližší ještě víc než dosud. Výběrem za rok 2009 sebral dech mne i mému okolí. Nádherné snímky z netradičních a nejkrásnějších míst na světě, z turné, zákulisí i z rybaření v Ohiu poskytly neuvěřitelný zátek.

 

John Mahon je sice perkusácká SuperStar, král perkusí, ale ve skutečnosti je to, jak sám o sobě říká "obyčejný kluk z Ohia a Kalifornie". Nedělá hudbu pro peníze, ale pro lidi, miluje lidi, miluje hudbu a i když si pečlivě střeží své soukromí dává svým fanoušků přátelství, zní to zajímavě, ale zvládá u všech těch tisíců, díky popsanému přístupu k věci.

 

JOHNNY THANK YOU FOR ALL!!!