English

NEWS

Registrace

Počítadlo

TOPlist

Weblight

www.weblight.cz

Friends of page

Facebook klubu

JOHN

FAQ :-)

Original article: http://johnmahon.com

Takže, co dělám, když zrovna nejsem na turné s kapelou Eltona Johna?

Rád jezdím na horském kole.

Vynalezl jsem a dal si patentovat lepší ladící klíč pro bicí!

Fanoušci se ptají na mnoho věcí z mé minulosti…

V kolika letech jste se rozhodl stát hudebníkem?

Když mi bylo asi 11 nebo 12, vzal mě táta (byl policista) do klubu Canton Ohio Police Boys Club, kde jsem se se svými bratry připojil k 'Drum and Bugle Corp'. (V tu chvíli jsem si zvolil radši bubny než trubku) D&B Corp převážně pochodovali v letních průvodech a také jsem byl členem školní kapely na základní škole St. Paul. O pár let později mě táta vzal do hudebnin a koupili jsme sestavu bicích.

Bylo mi asi 17, když jsem se rozhodl, že chci být profesionální muzikant. Dostal jsem dvojité album Chicaga “Live at Carnegie Hall”, ke kterému bylo taky obrovské album s fotkami. Ta hudba a ty fotky pro mě byly rozhodujícím okamžikem.

Když jste vyrůstal v Ohiu, kdo nebo co vás hudebně ovlivňovalo?

Obrovský vliv na mě měli mí kamarádi muzikanti. Obrátili mě na jazz a fusion jako je The Mahavishnu Orchestra, Chick Corea, Herbie Hancock nebo Miles Davis. Vedoucí mé školní kapely Bill Hutson mi vštípil důležitost dokonalosti a uvedl mě do klasické a experimentální skladby jako je John Cage. Majitelé místních hudebnin bratři Gattusovi mě v mé kariéře velmi podporovali, dávali mi práci, učili mě a dokonce jsem měl slevu na nástroje.

Už od raného věku jsem se zajímal o hudbu. Moji rodiče měli velkou hromadu desek 45. a 78. let (to by byly desky pro vás mladé), které jsem rád hrál. Ty styly pokryly všechno od velkých kapel a šlágry k pop muzice. Myslím, že tam se zrodil můj rozmanitý vkus. Měli jsme malé klávesové varhany, na které jsem vždycky po škole hrával. Když jsem byl starší,můj kamarád Al Wittig mi řekl, že musím cvičit alespoň 4 hodiny denně, takže jsem sedával 4 hodiny v suterénu a hrál zároveň s deskami nebo studoval na hodiny. Bill Severance byl můj učitel na bubny, byl plný skvělých nových nápadů z hudební akademie Berklee College of Music. (Překvapivě si nepamatuju, že by si máma někdy stěžovala). Hrál jsem jakékoliv desky, jaké jsem si mohl dovolit. Nějaké rockové a R&B skupiny; Grand Funk Railroad, The Temptations, Jackson Five, Chicago, Beatles, Blood Sweat & Tears, Moody Blues, Zappa, Led Zep, The Doors, Aretha, Pink Floyd, Rundgren, Springsteen, CSN&Y, Sly and the Family Stone, James Taylor, O’Jays a ještě o hodně víc…

Měl jsem album Eltona Johna ‘Madman Across The Water’. Perfektním učebním materiálem byli písně z top 40 nebo od cover kapel. Musel jsem rozeznat bicí od vokálních částí v pozadí nebo zpívat hlavní část. Kapelníci vždycky trvali na tom, abych zpíval píseň. To, že jsem zpívající bubeník, se ukázalo být neuvěřitelně výnosnou výhodou.

S jakými kapelami jste hrál během svých let na střední a vysoké škole?

Během pozdějších let na střední škole jsem vždycky hrál v kapele a během vysokoškolských let jsem vždycky pracoval a /nebo hrál v kapele, takže jsem nikdy nechodil na vysokou každý den. Na střední škole (St. Thomas Aquinas v Louisville v Ohiu – blízko Cantonu) jsem byl v pochodovém orchestru, orchestru, jazzové skupině a pěveckém sboru. Mimo školu jsem hrál v top 40 & tanečních kapelách, jazzových kapelách, původních hudebních skupinách, dokonce i v rumunské kapele. Někteá jména byla: The Sorge Bros Band, Hard Times, Sneeze, Constellation, Punch a The Force. Během let po škole jsem studoval soukromě a když to bylo možné, navštěvoval jsem hudební kurzy. Byl jsem blízko Kent State (*univerzita), kde hudební scéna vzkvétala. Když jsem se přestěhoval do Los Angeles, studoval jsem jednak teorii a hru na klavír na škole Dick Grove School a jednak zpěv soukromě s Davidem Garibaldim a Ronem Edwardsem. Pořád pokračuju ve spolupráci se soukromými učiteli zpěvu, hry na kytaru, bicí a perkuse.

Jaké typy hudby rád posloucháte? Jaká hudba vás v tomhle období života zajímá?

Mám rád příliš mnoho druhů hudby na to, abych je mohl vyjmenovat! Můžu poslouchat skoro všechno, ale myslím, že nejvíc mě baví jazz. Nedávno jsem zkoumal trance a elektronickou hudbu. Poslouchám pop a některý melodičtější hiphop. Pořád poslouchám všechny své oblíbené klasiky jako Average White Band, Earth Wind & Fire, Quincy Jones, The Police, Sting a klasické rockové kapely. Nicméně, já pořád hledám – s přesvědčením, že objevím další hudební poklad, ale nikdy nejsem spokojený. To dělá ten skaut orel (*Eagle Scout-nejvyšší titul, jaký může skaut získat) ve mně!

Co máte nejradši/nejméně rád při putování na turné?

Nejmíň; stravování se venku. Nesnáším myšlenku, že každý den hledám nové záhadné jídlo. Objednáš si z jídelního lístku, ale nemáš ani páru co ti vlastně ve skutečnosti přinesou, pokud už jsi tam nebyl někdy předtím. Lidé se nabízejí, že nám uvaří, ale to je tentýž problém. Nic není nad tvou vlastní kuchyň. Mimochodem, Bob a Davey jsou skvělí kuchaři. O Daveym se ví, že by uvařil pro celou kapelu, kdybychom měli k dispozici kuchyň. Nebo cestování; Letiště nejsou zábavná a v autobusech to drncá. Řidiči v Evropě mě děsí. Realita je ale taková, že cestování je součást mojí práce, takže se snažím si z toho brát to nejlepší. Je to pravděpodobně část, kdy si poslechnu nejvíc hudby a přečtu většinu svých knížek.

Nejvíc: koncert, nová místa, skvělé hotelové postele, milé lidi a objevování.

Co děláte ve volném čase?

I když zrovna necestuji s Eltonem, pořád mám hodně práce. Mám studio, kde píšu a nahrávám hudbu a texty pro své vlastní projekty nebo nahrávám části pro jiné lidi. Někdy v dohledné době bych chtěl dokončit CD! S dnešní technikou je jednoduché nahrát bubny, bicí a dokonce i vokály ve svém studiu a poslat to kamkoliv na světě na CD, takže to někdo může zapojit do vlastního projektu. Taky vystupuji v Los Angeles a jeho okolí. Když čas dovolí, pracuji s ostatními umělci. Baví mě kutit kolem svého domu a velkou část času trávím na horském kole v místních horách a kaňonech.

Jste ženatý?
Ano.

Kolik je vám let?

Opravdu to chcete vědět?

Kde hraje Elton další koncert?

Nejlepší zdroj, kde se dá dozvědět, kde má Elton další koncert, jsou jeho stránky; www.eltonjohn.como nebo www.pollstar.com. Tam jsou nejaktuálnější výpisy koncertů.

Doufám, že mé odpovědi byly informativní a zábavné. Jako vždycky děkuji za váš zájem a podporu. John.