English

NEWS

Registrace

Počítadlo

TOPlist

Weblight

www.weblight.cz

Friends of page

Facebook klubu

JOHN

Základní informace

Narozen: 23. 1. v Cantonu v Ohiu, USA

Rodinný stav: ženatý

Jméno ženy: Pamela

Koníčky: Horská cyklistika, kutí na domečku

Bydlí: Na okraji Los Angeles

Zajímavosti

- Je z kapely EJband nejmladší, ale přesný věk se veřejně neví, i na oficiálním webu se při odpovědi na tuto otázku šikovně vykroutil. Uvedl "Opravdu to potřebujete vědět?" :-)

- Mají doma pejska, John s ním rád chodí na vycházky.

- V ČR je jméno John Mahon poměrně neznámé v zahraničí a především v Americe platí za velmi váženou a úznávanou hudební osobnost.

- Mimo práce pro Eltona Johna, kde spolupracoval na mnoha jeho projektech, má John i své vlastní projekty. Je to i textař a skladatel. Ukázku jeho tvorby naleznete na jeho webu.

Narozeniny

 

 

Něco málo ještě 

 

Podle toho, co o Johnovi víme, je to veselý čertík, rád žertuje a pokouší kolegy z kapely, hodně lidí o něm mluví jako o "Sluníčku", "Čertíkovi", ale také jako "Krakenkovi". John rozdává pozitivní energii lidem kolem sebe, je přátelský a srdečný. O tom jak pokouší kolegy se můžete dočíst v rozhovoru našem webu. Velmi rád podle svých slov kutí na svém domečku a věnuje se horské cyklistice. John Mahon patří rozhodně mezi ty lidi s kterými je energii dobíjející dýchat stejný vzduch a kteří dělají svět krásnějším jen tím, že jsou. Čertík Johnny si umí člověka získat jediným ťuknutím ozvučenými dřívky. Omlouvám se za nevydařený popis, někdy slova prostě nestačí.

 

Úloha v kapele 

 

John je členem kapely The Elton John Band (EJBAND), kde zaujímá místo perkusionisty, což znamená, že hraje na všemožné rytmické nástroje. Mnozí lidé pod tímto představí něco velmi jednoduchého, co se učí i děti ve školce a ani nevědí, že existují profesionálové přímo tomuto věnující se. Je to komplikovaná záležitost, která vyžaduje zručnost a značnou dávku talentu, dobrou paměť a velké soustředění. John patří mezi elitu v tomto oboru. Zjevně proto po něm "sáhl" i Elton John, který velmi přesně dbá na detaily. Zní to zvláštně, ale záleží při hudbě na každém ťuknutí a zachrastění. S rytmikou pracující nástroje jsou pro kapelu velmi důležité. Je velmi složité vše popsat slovy, ale je velký důvod si perkusionistů hodně vážit.

 Rozbory

Zajímavosti

Original article: http://johnmahon.com